Айварас Абромавічус зробив голосну заяву

Екс-міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус заявив, що призначити заступником Андрія Пасішника його особисто переконував тодішній глава Адміністрації президента Борис Ложкін.

Про це він розповів INSIDER після судового засідання у справі про тиск Пасішника на прийняття рішень Абромавічусом.

За його словами, проблеми почалися 10 жовтня 2015 року, коли НАК «Нафтогаз України» перейшов у відомство Мінекономрозвитку і займатися роботою держкомпанії на посаді заступника міністра, нібито, мав Пасишник. 18 січня наступного року діючий міністр Абромавічус був раптово позбавлений державної охорони підрозділу «Альфа» СБУ.

«Я попросив: «Дайте один тиждень, інших охоронців знайду, у МВС, УДО або приватній компанії». На що мені було дано відповідь, що ні, зранку ні автомобіля, ні водія, ані охорони вже не буде. Звичайно ж я зрозумів, що ставки ростуть і надалі будуть якісь неприємні дії. Вранці охорони вже не було, а в той день я як раз виписував штрафні санкції в розмірі півтора мільярда гривень держкомпанії «Укрнафта» під менеджментом Коломойського», — розповів екс-міністр.

За кілька днів про відставку попросив його заступник, який відповідав за оборонне спрямування.

«Відразу після цього мені написав Пасішник з тим, що він хоче на його місце. Я спочатку це серйозно не сприйняв, але незабаром він сказав, що вже пакет документів готовий, і рвався далі, стукав. Коли побачив, що його методи не працюють, почав розкидатися найгучнішими іменами, що він в команді президента, від Кононенка, і кандидатура погоджена з прем’єром», — стверджує Абромавічус.

За словами екс-глави МЕРТ, 1 лютого під час наради спецзв’язком зателефонував особисто керівник Адміністрації президента Борис Ложкін.

«Розмова була на підвищених тонах. Він сказав, що це позиція АП і я повинен Пасішника призначити. Я відповів, що з такими людьми працювати не збираюся і запропонував звільнити мене з займаної посади. При цьому я був упевнений, що вони охолонуть і зроблять паузу в цьому питанні», — говорить колишній міністр.

Абровамічус стверджує, що менш ніж за 5 хвилин йому в Viber написав Андрій Пасішник, запитав чи телефонував Ложкін і нагадав, що вже передав пакет документів для призначення.

Як відомо, міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавічус подав у відставку 3 лютого 2016 року, заявивши що на його роботу намагаються впливати окремі політики з оточення президента, в їх числі було названо ім’я впливового депутата з БПП Ігоря Кононенка.

Як відомо з цих мотивів веде провадження Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Раніше суд зобов’язав Абромавічуса спростувати заяву про тиск з боку Кононенка. Сам нардеп у цій справі має статус свідка.

Підозру було висунуто колишньому заступнику голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрію Пасішнику. Він звинувачується в незаконному впливі на державного діяча (ч.1 ст.344 ККУ). Йому загрожує покарання у вигляді штрафу, арешту від 3 до 6 місяців, обмеження або позбавлення волі на строк до 2 років.

По материалам www.theinsider.ua